Posiadaczy Vit nie trzeba przekonywać, że na tego handhelda są gry (to, czy komuś odpowiadają, to już inna kwestia). Natomiast nowych lub przyszłych vitowców może zainteresować informacja, że na dzień 10 maja 2016 roku we wszystkich regionach łącznie ukazało się 1314 pozycji. Niezależnie od tego, ile czasu macie konsolę lub czy dopiero planujecie ją nabyć, na pewno przyda Wam się się poniższy pakiet linków.


Zapowiedzi oraz ujawnione daty premier zawsze warto mieć pod ręką. Na tę chwilę najlepiej zarządzaną listę posiada jedna strona:

Warto też zajrzeć do wątku na forum NeoGAFu, w którym jeden z użytkowników stara się zbierać wszystkie zapowiedziane tytuły.


Osoby zainteresowane sprawdzaniem gier już wydanych mogą udać się na następujące strony:

  • Wikipedia – pełna lista z wieloma dodatkowymi danymi
  • The Vita Lounge – zestaw obejmuje głównie wydania zachodnie
  • yourPSVita – lista z niemieckiej strony łącząca pozycje wydane na Zachodzie i ich zapowiedzi

Gdy już namierzycie tytuł, który Was interesuje, pozostaje go kupić. Jeżeli będzie Was interesować wersja cyfrowa, oczywiście trzeba skorzystać z PlayStation Store – w wersji przeglądarkowej (można w niej dodać kilka pozycji i zapłacić za wszystkie) lub z poziomu Vity (każdą grę trzeba opłacać osobno). Gdzie się kierować po używki lub w celu wymiany, chyba nie trzeba nikomu z Was mówić. Natomiast jeśli chodzi o gry nowe, sprawa nie jest już taka prosta. Polska dystrybucja niestety jest bardzo słaba i coraz trudniej dostać pudełka, nie wspominając już o najnowszych wydaniach, ale wciąż warto zaglądać w kilka miejsc. Postanowiliśmy więc stworzyć listę sklepów rodzimych i zagranicznych, w których już kupowaliśmy i nie mieliśmy z nimi problemów. Kolejność według rekomendacji.

Polskie:

W ostateczności:

Zagraniczne:

Sklepy oferujące wyłącznie japońskie gry:


Ciekawostką są także gry z azjatyckiej dystrybucji. Część z nich posiada angielskie napisy, więc spokojnie można kupić pudełko i cieszyć się produkcją w zrozumiałym języku. Musicie mieć jednak na uwadze ewentualne DLC lub kody na nie dołączone do pudełek. W zależności od dystrybucji, bez konta w japońskim lub azjatyckim PSS się nie obejdzie. Ale dobrą wiadomością jest to, że patche  pobierają się niezależnie od regionu konta.
W naszych recenzjach zawsze znajdziecie informację, czy dana gra posiada wydanie fizyczne w azjatyckiej dystrybucji z angielską wersją. Natomiast jeśli chcecie sprawdzić listę takich wydań, możecie udać się do zakładki poświęconej takim wydaniom w sklepie Play-Asia lub spojrzeć na tę fanowską stronę.


Jeżeli będziecie mieli jakieś pytania odnośnie sklepów, list czy zapowiedzi, z chęcią na nie odpowiemy, oczywiście w miarę naszych możliwości. Możecie to zrobić tutaj w komentarzach, użyć formularza kontaktowego, by wysłać maila, oraz zagadać na Fejsie i Twitterze.

Reklamy